Ово неуролошко обољење које карактерише пулсирајућа главобоља, праћено је и мучнином, повраћањем, бледилом, знојењем, фотофобијом. Узроци настанка мигрене су разноврсни: генетски, стрес, хормонски дисбаланс, лоше животне навике и друго. Много већа учесталост се бележи код жена, управо због дисбаланса полних хормона.
Иако у већини случајева мигренски напад траје 4-72 часа, могуће су и компликације. Знатно дуже трајање мигренског статуса, перзистентна аура, мигренски инфаркт, чак и епи напади.
Након постављања дијагнозе, класична терапија се базира на аналгетицима, антиеметицима, триптанима, ерготамину. Целокупна терапија је заснована на ублажавању постојећих симптома.
Хомеопатска терапија мигрене
Основа терапије хомеопатским лековима је елиминација узрока обољења, а не ублажавање постојећих симптома. Решавајући сам узрок, симптоми ће спонтано да нестану. То је прва и основна разлика класичног (алопатског) и хомеопатског лечења.
Хомеопатском терапијом можемо да значајно ублажимо или да потпуно излечимо мигрену, без обзира на узрок или врсту (са или без ауре, хемиплегичне, базиларне и друге). Хомеопатски лекови не могу да изазову зависност, нити имају нежељене ефекте, као што сам већ напоменуо у претходним текстовима.
Из сопственог радног искуства могу да потврдим, да се јако добри резултати могу постићи чак и код вишедеценијских мигрена. Мигрене са компликацијама такође нису нерешив проблем за хомеопатију, али за њих је потребно више времена. Хомеопатија се одлично показала у лечењу свих врста мигрена, тако да препоручујем овај терапијски поступак свима који имају овакве и сличне проблеме.